flag Судова влада України

Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

Зустріч з представниками Відокремленого підрозділу Міжнародної Федерації Handicap International в Україні

18 червня 2024, 16:47

У цей неспокійний час до загроз потрапити громадянину у надзвичайну ситуацію природного чи техногенного характеру додалася реальна загроза потрапити до зони дії надзвичайної ситуації воєнного характеру.

        Як діяти в цих умовах, щоб уберегти себе та близьких у цій обстановці?

Як поводитися, якщо ви потрапили під обстріл?

     19 червня 2024 року, у Красноградському районному суді Харківської області відбулась зустріч з командою Відокремленого підрозділу Міжнародної Федерації Handicap International в Україні у складі Косяка Д.Б., Воронова А.К., Федорової О.С., які провели лекцію для суддів, працівників апарату суду та працівників судової охорони на тему: «Як захистити себе під час збройного конфлікту». Метою заняття було: Як діяти в умовах збройного конфлікту, щоб уберегти себе та близьких. Як поводитися, якщо ви потрапили під обстріл.

          Лектор Косяк Дмитро Борисович    ознайомив із правилами поведінки, при звуках пострілу або розриву при артилерійському (мінометному) обстрілі, якщо потрапили під обстріл, якщо обстріл застав у транспорті, де можна сховатися, де не рекомендується ховатися, дії, коли поряд укриття немає. Також надали рекомендації для жителів багатоквартирних будинків, як можна отримати інформацію про можливий наліт чи обстріл, що потрібно мати у «тривожній» валізі, рюкзаку чи сумці.

Представники  Handicap International в Україні проінформували також присутніх про різновиди мін, боєприпасів та небезпечні предмети, які трапляються, про правила поводження при виявленні вибухонебезпечних предметів, порядок реагування і алгоритм дій при їх виявленні.  Обговорили порядок дій в разі, якщо опинилися на замінованій території чи виявили пораненого на мінному полі. Визначили, що відноситься до небезпечних територій, зокрема:

- лісосмуги;

- зруйновані будівлі;

- покинуті військові укріплення;

- зруйнована техніка;

- узбіччя;

- городи;

- водойми;

- місця, де знаходяться попереджувальні знаки «СТОП МІНИ».

Підвищення обізнаності щодо поводження з вибухонебезпечними предметами зараз «на часі». А тому, якщо бачиш міну – не чіпай, відійди, зателефонуй 101.

Лекція та бесіда, проведена командою  Handicap International була змістовною, корисною  в умовах воєнного стану! Наразі ця тема є актуальною, як для жителів деокупованих територій, так і для всіх громадян.