flag Судова влада України

Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

                         ЗАТВЕРДЖЕНО

                          Наказом керівника апарату

                          Красноградського районного суду

                          Харківської області 

                          від 07.02.2012 № 02-07/8

 

ПОРЯДОК

проведення щорічної оцінки виконання державними службовцями Красноградського районного суду  Харківської області

покладених на них обов’язків і завдань

 

Цей Порядок визначає правові і організаційні засади проведення оцінки виконання державними службовцями Красноградського районного суду Харківської області (далі районний суд) покладених на них обов’язків і завдань під час щорічного підбиття підсумків, що здійснюється відповідно до Положення про проведення атестації державних службовців, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 28 грудня 2000 року № 1922, із змінами, внесеними постановою Кабінету Міністрів України від 25 грудня 2002 року № 1979, Загального порядку проведення щорічної оцінки виконання державними службовцями покладених на них обов’язків і завдань, затвердженого наказом Головного управління державної служби України  від 31 жовтня 2003 року № 122 та зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 19 листопада 2003 року № 1063/8384.

 

1.     Загальні положення

 

1.1. Метою щорічної оцінки виконання державними службовцями Красноградського районного суду Харківської області покладених на них обов’язків і завдань (далі – щорічна оцінка) під час підбиття підсумків виконання ними своїх обов’язків є здійснення регулярного контролю за проходженням державної служби та професійними досягненнями шляхом перевірки якості їхньої діяльності відповідно до посадових інструкцій. 

1.2. Щорічна оцінка проводиться з метою поліпшення добору й розстановки кадрів, розвитку ініціативи і творчої активності державних службовців Красноградського районного суду Харківської області, визначення їх потенціалу, потреб у підвищенні кваліфікації та особистому розвитку; планування кар’єри, вдосконалення процесу планування та організації діяльності, виявлення організаційних проблем та оперативного реагування на них, аналізу виконання покладених обов’язків.

1.3. Щорічна оцінка виконання керівником апарату проводиться відповідно до Порядку проведення щорічної оцінки виконання державними службовцями територіального управління Державної судової адміністрації України у Харківській області та керівників і заступників керівників апаратів місцевих судів м.Харкова та Харківської області покладених на них обов’язків і завдань, затвердженого наказом територіального управління Державної судової адміністрації України у Харківській області від 01 лютого 2012 року № 01-05/01.

1.4. Щорічна оцінка проводиться в період між атестаціями безпосереднім керівником у січні-лютому за підсумками роботи у минулому році:

- помічників суддів – суддями, за якими вони закріплені;

- працівників апарату – керівником апарату.

1.5. У разі відсутності (хвороба, довготривале відрядження тощо)  безпосереднього керівника , або якщо  безпосередній керівник працює неповний звітний рік, щорічна оцінка може бути проведена:

- помічників суддів – керівником апарату

- працівників апарату - особою, яка виконує обов’язки керівника апарату суду. 

1.6. Не підлягають щорічному оцінюванню державні службовці Красноградського районного суду Харківської області таких категорій: вагітні жінки, працівники, призначені на посаду у звітному періоді.

1.7.  Процедура щорічної оцінки повинна постійно вдосконалюватися, а тому підлягає систематичному перегляду.

1.8. Щорічна оцінка має здійснюватися в атмосфері довіри і справедливості, на засадах законності, прозорості, гласності, об’єктивності, неупередженості, рівноправності.

2.     Організація і проведення щорічної оцінки

2.1. Організаційне забезпечення проведення щорічної оцінки покладається на консультанта (з кадрової роботи) Красноградського районного суду.

2.2. До початку проведення оцінювання консультант (з кадрової роботи) ознайомлює державних службовців Красноградського районного суду Харківської області із Порядком проведення щорічної оцінки та критеріями і показниками якості роботи. Консультант (з кадрової роботи) забезпечує вказаних державних службовців Формою бланка щорічної оцінки виконання державним службовцем посадових обов’язків і завдань (далі – Форма бланка щорічної оцінки), зразок якої додається (додаток 1). Зазначена Форма бланка щорічної оцінки доводиться у паперовому або електронному варіантах.   

2.3. Процедура проведення щорічної оцінки складається з таких етапів: підготовчий період, оцінювання, співбесіда та підписання результатів обговорення, затвердження керівником вищого рівня результатів оцінювання, заключний етап.

2.4. Підготовчий період включає аналіз безпосереднім керівником та державним службовцем виконання завдань та обов’язків, визначених у положеннях про структурні підрозділи, посадових інструкціях, наданих окремих дорученнях у звітний період, а також установлення безпосереднім керівником дати проведення співбесіди.

2.5. Оцінювання здійснюється державним службовцем через самооцінювання та оцінювання безпосереднім керівником, результати якого заносяться до Форми бланка щорічної оцінки. 

2.6. Безпосередній керівник оцінює виконання державним службовцем посадових інструкцій, функціональних обов’язків, особистого плану роботи, визначеного на початку звітного періоду, усіх завдань, окремих доручень, перевіряє своєчасність, якість, результативність їх виконання, з’ясовує причини продовження термінів виконання завдань, змін до плану тощо.

2.7. Оцінювання безпосереднім керівником має бути обґрунтованим, спиратися на конкретні приклади з відзначенням позитивних показників роботи державного службовця, рівня його знань, умінь, професійних та ділових якостей, недоліків у роботі, а також шляхів їх подолання.

За результатами оцінювання і самооцінювання керівником виставляється підсумкова оцінка.

            Підсумкова оцінка може бути:

низька - державний службовець повинен поліпшити свою роботу, щоб уникнути постійного втручання керівника для корекції результату його роботи;

задовільна - державний службовець досяг певних результатів, володіє певним обсягом навичок, необхідних для виконання своїх функціональних  обов'язків, і повинен спрямовувати свою діяльність на ті складові, які примушують керівника часом вносити корективи в результати роботи;

добра - державний службовець досяг результатів володіння навичками й уміннями, унеможливив необхідне втручання керівника в результати роботи, спрямував зусилля на запровадження інноваційного стилю пошуку рішень;

висока - державний службовець перевищив очікувані результати, виявив ґрунтовні знання і навички, застосував інноваційний стиль виконання своїх обов'язків і доручень.

2.9. Заповнену Форму бланка щорічної оцінки безпосередній керівник у тижневий термін передає державному службовцю для ознайомлення.

2.10. Співбесіда та підписання результатів обговорення проводиться безпосереднім керівником з державним службовцем з метою обговорення  результатів оцінки роботи державного службовця за минулий рік та досягнення домовленостей на наступний рік щодо виконання завдань, визначення необхідності підвищення кваліфікації.  

2.11. Обговорення повинно бути структурованим, неформальним і мати рекомендаційний та роз'яснювальний характер з урахуванням самооцінки державного службовця.

2.12. При проведенні співбесіди необхідно дотримуватися балансу між позитивною оцінкою роботи і критикою окремих напрямів з відповідним обґрунтуванням.

2.13. Співбесіда має закінчуватися підписанням безпосереднім керівником і державним службовцем Форми бланка щорічної оцінки на підтвердження того, що результати оцінювання обговорені.  

2.14. Затвердження керівником вищого рівня результатів щорічної оцінки здійснюється після ознайомлення з результатами оцінювання. Керівник вищого рівня при цьому може висловити свої зауваження та пропозиції, а також провести, у разі необхідності, відповідні співбесіди.

Затвердження результатів щорічної оцінки керівником вищого рівня здійснюється головою Красноградського  районного суду Харківської області.

2.15. Заключний етап включає в себе перевірку заповнення Форм бланка щорічної оцінки консультантом (з кадрової роботи) і долучення їх до особових справ державних службовців.

2.16. Консультант (з кадрової роботи) аналізує та узагальнює результати щорічної оцінки і готує проекти відповідних рішень з питань кадрового менеджменту. Указані висновки враховуються при складанні річних планів роботи з кадрами, визначенні щорічної та перспективної потреби в кадрах,  плануванні їх кар'єри.

 

3. Результати щорічної оцінки

 

3.1. Результати щорічної оцінки враховуються при атестації державних службовців, розгляді питань просування по службі, присвоєнні чергового рангу, встановленні передбачених законодавством надбавок, премій або зміни їх розміру, формуванні кадрового резерву та інших питань проходження державної служби.

 

4. Оскарження державними службовцями результатів щорічної оцінки

 

4.1. У разі незгоди з оцінкою, отриманою від безпосереднього керівника, державний службовець у десятиденний термін може звернутися із заявою до керівника вищого рівня, висловивши зауваження та обґрунтувавши їх. Рішення керівника вищого рівня є ухвальним.